Nemrég észrevettem, hogy sok ember, anélkül vitatkozik a politikáról, hogy akármilyen ideológiai, vagy műveltségi háttér lenne a szavai mögött. Én, ha nem spontán vitáról van szó, általában úgy építem fel az érveimet, válaszomat, hogy egy alapkoncepciót követek.
Ez az írás, talán sok embernek segít majd megérteni az én felfogásomat, de reményeim szerint pár embernek abban is segít majd, hogy ő hova helyezze el magát az ideológiák közt, valamint abban is segít, hogy hogyan vitázzon a politikáról.
Ezt, a véleményem szerint hasznos anyagot, küldöm tehát főleg azoknak, akik be akarják tájolni magukat.
Mint oly sok dolog, a politika is két részből áll:
-Elméletből
-Gyakorlatból
Nos, az elméleti része a politikának az ideológiákon alapszik. Hiszen mint te is jól tudod, 4 meghatározó ideológia van a politika színpadán, melyeket azért felsorolás szintjén megemlítenék:
-Liberalizmus
-Nacionalizmus
-Konzervativizmus
-Szociáldemokrácia(esetleg szocializmus)
Véleményem szerint, mindegyik ideológia, egy egy utópisztikus képet alkot, melyet végső célként tűz maga elé, azonban önmaga is tudja(vagy azok akik kitalálták) hogy az ideológia által életrehívott utópisztikus jövőkép elérhetetlen, idealizálódás által is, maximum megközelíhető, de 100%osan sosem teljesíthető be. Nos, ezért sem volt igazad amikor azt mondtad nekem nem fér össze az esetleges szélsőbaloldaliságom a Fidesz-szel való egyetértéssel. Pedig ezt rosszul gondolod. Én azért vallom magam esetlegesen >kommunistának< mert elvi szinten, messze ez az ideológia vázolja fel a legutópikusabb jövőképet, és a legideálisabb berendezkedést. És ez eddig jól is van. Hiszen a kommunizmus gyakorlatban megvalósíthatatlan, elvben azonban, Karl Marx, és Friedrich Engels, a legtökéletesebb ideológiát alkották meg tudományos alapon. TUDOMÁNYOS alapon. Hiszen a természettudományok szintjére degradálták azzal a politikát, hogy nem számolta az ember tulajdonságaival, pont úgy, mint amikor azt mondjuk egy pontra, egy feladat megoldásakor hogy nincs kiterjedése. Sok pont, nagy kiterjedés, sok ember sok torzulás.
És most jön a második rész. A gyakorlati alap. A pártok, arra valóak, hogy az elméleti politikát, az ideológiákat, a gyakorlatba is átültessék, viszont semmiképpen sem tehetnek olyat, hogy akármilyen utópikus cselekedetet is átemeljenek az adott eszméből. Ezért van az, hogy egy egy párt alapeszméjeként meg lehet jelölni valamelyet a 4 fent említett ideológia közül, azonban nem lehet rá azt mondani hogy az. Rövidre zárva ezt az írást, úgy gondolom hogy bár elméleti síkon igazad lehet egy egy politikai kérdésben, a gyakorlati síkba átültetve ez teljesen eltorzul amivel te nem számolsz. Nem számolsz a pontok kiterjedésével hogy úgy mondjam. Nem számolsz azzal hogy a ,,3D-s ideológiát 2D-sként láthatod'' ha áthelyezed a gyakorlatba.